Merz Spezial Dragees
KUP TERAZ
Cream Mousse Collagen
KUP TERAZ
Cream Mousse Hyaluron
KUP TERAZ

Skóra jest naszą tarczą, która chroni organizm przez szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Promienna i nawilżona cera dodaje kobiecie pewności siebie.  Panie, które borykają się z problemem suchej skóry, latem szczególnie powinny zadbać o prawidłową pielęgnacje. Sucha skóra ma skłonność do przesuszania, zaczerwieniania, a czasem swędzenia.

Sucha skóra jest cienka, delikatna, ma zwiększoną wrażliwość na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych takich jak wiatr, słońce, mróz czy zanieczyszczenia powietrza. Gruczoły łojowe pracują wolnej pozbawiając skórę naturalnego płaszcza lipidowego.

Przyczyny suchej skóry

Pierwszym krokiem w walce o nawilżoną skórę jest znalezienie czynników, które wpływają na jej wysuszanie. Przyczyną suchej skóry najczęściej jest nieprawidłowa pielęgnacja (regularne stosowanie kosmetyków zawierających w składzie alkohol, nadmierne używanie peelingów czy zapominanie o codziennym demakijażu i nawilżaniu kremem twarzy).  Latem, nasza skóra jest narażona na promieniowanie słoneczne, częste opalanie wysusza skórę, sprawia, że traci jędrność, jest bardziej podatna na uszkodzenia oraz powstawanie zmarszczek. Należy pamiętać, że jesteś tym co jesz, a stan twojej skóry odzwierciedla ilość witamin i minerałów w organizmie.

Jak poradzić sobie z suchą skórą twarzy?

Sucha skóra wymaga holistycznej pielęgnacji. Ograniczenie dbania o skórę jedynie do stosowanie lekkich kosmetyków nawilżających zapewni chwilowe efekty. Skóra potrzebuje wzmocnienia bariery naskórkowej, niezbędne jest uzupełnienie lipidów, ale również stworzenie na skórze warstwy okluzyjnej ograniczającej zbyt szybkie parowanie wody.
Podczas codziennej pielęgnacji należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  1. Ogranicz kosmetyki zawierające w składzie alkohol.
  2. Jeżeli na co dzień nakładasz na twarz makijaż, pamiętaj o demakijażu.
  3. Myj twarz specjalnie przeznaczonymi do tego produktami. Zwykłe mydło dodatkowo ją wysuszy.
  4. Regularnie używaj toniku, dzięki temu krem nawilżający będzie lepiej się wchłaniał.
  5. Zadbaj, by w twojej kosmetyczce znalazł się krem z kwasem hialuronowym, który odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry np. Merz Spezial Cream Mousse Hyaluron.
  6. Zrezygnuj bądź ogranicz do minimum opalanie. Częste wizyty na solarium, wystawianie skóry na promienie słoneczne nie sprzyja żadnemu typowi skóry.

Sucha skóra, witaminy

Zastanów się nad swoimi codziennymi nawykami i odpowiedz na pytania: ile warzyw i owoców znajduje się w twojej codziennej diecie, czy często sięgasz po alkohol lub papierosy, które wpływają na stan skóry, ile litrów wodzy w ciągu dnia wypijasz?
Dieta, która wpłynie na poprawę kondycji suchej skóry powinna być bogata w witaminę A, C oraz E. Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne. Witamina E zwana eliksirem młodości chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a witamina A wspomaga regenerację naskórka. Możesz pomyśleć o dodatkowej suplementacji np. Merz Spezial Dragees.
Pamiętaj o zdrowych kwasach tłuszczowych, ich niedobór może być jedną z przyczyn suchości skóry. Posiłki uzupełnij o tłuste ryby, awokado czy orzechy. Kwasy omega-3 wpływają na jędrność oraz elastyczność skóry. Opóźniają procesy starzenia.
Nie zapomnij o nawadnianiu organizmu, szklanka wody dziennie to zdecydowanie za mało. Staraj się wypijać 1,5 do 2 litrów wody.

25 lat w Polsce
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Consumer Care GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram