Jeżeli chcemy długo cieszyć się naturalnym, zdrowym wyglądem skóry musimy o nią zadbać kompleksowo. Pielęgnacja powinna odbywać się dwutorowo od zewnątrz jak również od wewnątrz dostarczając odpowiednich witamin i minerałów.

Co wpływa na kondycję skóry?

Na wygląd skóry wpływa wiele czynników takich jak geny, hormony, tempo życia w tym istotny jest poziom stresu.  Dodatkowo niekorzystnie na stan skóry wpływa zła dieta, używki – papierosy i alkohol,  oraz szkodliwe działanie promieni słonecznych. Nie bez znaczenie jest również ilość snu (więcej na ten temat w tekście: Co robi twoja skóra nocą, kiedy śpisz?). Żeby ,,zapracowana skóra’’, która narażona jest na klimatyzację, zmienną temperaturę i pogodę oraz  sztuczne światło zdrowo wyglądała, trzeba wyrobić w sobie dobre nawyki dotyczące jej pielęgnacji.

Kolagen odpowiada za elastyczność skóry

Za prawidłową jędrność i wytrzymałość skóry odpowiedzialne są włókna kolagenowe i elastynowe.
80 procent tkanki łącznej naszej skóry to kolagen, niezwykle istotne białko dla jej struktury i wyglądu.
Niestety już po 25 roku życia, produkcja kolagenu spada, w każdej kolejnej dekadzie życia o około 10 procent, u kobiet po menopauzie o 30%. Co to dla nas oznacza?. Większość z nas zauważa, że skóra traci wilgoć, staje się mniej elastyczna i jest zwyczajnie cieńsza, pojawiają się zmarszczki.

Włącz kolagen do codziennej pielęgnacji skóry

Pielęgnacja zewnętrzna powinna być oparta na dobraniu odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, pamiętajmy również o ochronie przed UV.
Jednym z produktów do pielęgnacji twarzy, dostępnym  w aptekach  jest Merz Spezial Cream Mousse Collagen. Składa się z unikalnego połączenia kolagenu, witaminy C oraz substancji pobudzających produkcję kolagenu. Daje natychmiastowy efekt liftingu oraz nawilżenia skóry, a także zmniejsza widoczność zmarszczek. Witamina C stymuluje syntezę kolagenu co wpływa na delikatne spłycenie zmarszczek i zapewnia optymalną ochronę przed wolnymi rodnikami. Innowacyjna formuła sprawia, że kremowy mus w piance łatwo się wchłania i szybko przenosi w głąb skóry aktywne składniki. Wnika głęboko poprawiając jej strukturę, intensywnie odżywiając i zapewniając regenerację.

Włącz kolagen do codziennej diety

Pielęgnacja wewnętrzna, kiszonki i zielone liście sprzyjają produkcji kolagenu, istotne są także takie składniki jak witamina C, krzem i siarka. W kiszonkach znajduje się mnóstwo witaminy C oraz siarka powstająca w procesie fermentacji. Dodatkowo warto włączyć do diety zielone części roślin czy  herbatę ze skrzypy polnego.
W domu można przygotować koktajl kolagenowy. Do blendera wrzuć gruby plaster ananasa, pomarańczę i garść migdałów. Dodaj łyżkę miodu, oraz 1 miarkę kolagenu w proszku (kolagen typu drugiego). Wszystkie składniki zmiksuj, dodaj wodę mineralną. Pij zaraz po przygotowaniu.
Doustne przyjmowanie kolagenu umożliwi jego dotarcie do głębszych warstw skóry, poprawiając jej elastyczność i gęstość.

25 lat w Polsce
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram