Wypadanie włosów to problem spędzający sen z powiek wielu kobiet. Codziennie gubimy około 100 włosów, jednak, gdy straty są większe, warto sprawdzić co może być przyczyną wypadania włosów.

Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami, między innymi:  

  • Zaburzeniami hormonalnymi, gdy u kobiety występuje zwiększony poziom testosteronu mamy do czynienia z męskim typem łysienia. Łysienie androgenowe związane jest z podwyższonym poziomem androgenów, zwłaszcza testosteronu, który prowadzi do skrócenia fazy wzrostu włosa. Efektem takiego działania jest utrata gęstości włosów na czubku głowy.
  • Nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy. Wypadanie włosów w przypadku obu tych chorób jest możliwe do zatrzymania, jak również cofnięcia powstałych już skutków przy pomocy odpowiednio dobranych leków na chorobę pierwotną.
  • Menopauzą lub okresem poporodowym, który ma bezpośredni związek ze zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety.
  • Niedoborami witamin, minerałów, mikro- i makroelementów np. żelaza, cynku, krzemu, biotyny, białka. Nadmierne wypadanie włosów związane z niedoborami witamin najczęściej występuje u osób stosujących restrykcyjne diety 700-1000 kalorii lub będących na tak zwanych dietach jednoskładnikowych.  Należy pamiętać, że niedobór cynku i żelaza w organizmie nie musi być objawem anemii, a jednocześnie może powodować wypadanie włosów.
  • Chorobami skóry, grzybica powodowana przez grzyby jest chorobą zakaźną, a leczenie jest długie i pracochłonne. Do zarażenia najczęściej dochodzi poprzez kontakt z chorymi lub przedmiotami, których zarażony używa (odzież, ręcznik grzebień). Kolejną chorobą wpływającą na stan naszych włosów jest łuszczyca skóry głowy. Łuszczyca ma charakter autoimmunologiczny. Jej objawami jest powstawanie plamek, tarczek- ognisk zapalnych pokrytych jasnymi łuskami. Stres, alkohol, papierosy są czynnikami wpływający na jej szybszy rozwój. Łojotokowe zapalenie skóry również przyczynia się do nadmiernego wypadania włosów. Schorzenie ma bezpośredni związek z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych.
  • Błędami w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Częste stosowanie kosmetyków takich jak pianka do włosów, farba, lakier czy zbyt mocne napięcie włosów przy układaniu fryzury. Używanie prostownicy bądź suszarki w codziennej stylizacji.
  • Przewlekłym narażeniem na sytuacje stresowe, które mogą przyczynić się do zatrzymania wzrostu włosa lub uszkodzenia jego struktury.

Jeżeli zauważysz u siebie zwiększone wypadanie włosów, zacznij działać od razu. Im szybciej zareagujesz, tym mniej ich stracisz. Udaj się do lekarza, który pomoże Ci znaleźć przyczynę wypadania włosów oraz wprowadzi odpowiednie leczenie.  Co na co dzień możesz robić, aby polepszyć kondycję swoich włosów?

Podstawą jest zbilansowana dieta bogata w białko, owoce i warzywa. Możesz również wzbogacić ją o suplementy diety na włosy, skórę, paznokcie, które dostarczą twojemu organizmowi dzienne zapotrzebowanie witamin i makroelementów.

Stosuj kosmetyki specjalnie przeznczone do twojego typu włosów. Jeżeli to możliwe, unikaj prostowania i suszenia włosów suszarką. Stosuj odżywki, płukanki lub wcierki. Zwracaj uwagę na skład kosmetyków. Pamiętaj o regularności, tylko ona zapewni widoczne efekty.

25 lat w Polsce
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram