merz spezial
SUPLEMENT DIETY
Zobacz też jak drażetki Merz Spezial mogą pomóc Twoim włosom

Czy istnieje recepta na piękne paznokcie?

Mocne i zdrowe paznokcie nie wymagają od nas wielu wyrzeczeń, a jedynie trochę konsekwencji i odrobinę cierpliwości. Codzienna dawka witamin i minerałów, staranny manicure czy odpowiednie nawyki chroniące dłonie podczas prac domowych oraz odpowiednia pielęgnacji sprawią, że lakier będzie zdobić nasze paznokcie, a nie ukrywać nasze zmartwienie.

Jak szybko rosną paznokcie?

Jest to uzależnione od genetycznych uwarunkowań, od tego, jak dbamy o nasze dłonie i płytki, od rodzaju pracy jaką wykonujemy oraz jak się odżywiamy.
 • Paznokcie rosną przez całe życie.
 • Zbudowane są z keratyny. Mają grubość od 0,5 do 0,7 mm.
 • Paznokcie rosą około 0,1 mm dziennie,
 • Ciekawostka. Paznokcie u rąk rosną szybciej niż paznokcie stóp.
  • Paznokcie u palców rąk rosną z prędkością 2 - 3 mm na miesiąc. Całkowicie nowa płytka, czyli wymiana paznokcia odbywa się około co 6 miesięcy.
  • Paznokcie u palców stóp rosną tylko 1 – 1,5 mm na miesiąc. W ciągu 12 miesięcy możliwa jest ich odnowa.
 • Latem paznokcie rosną szybciej niż zimą.

Jak zbudowane są paznokcie?

 • Paznokcie zbudowane są z kreatyny, która jest również w skórze i we włosach.
 • W skład kreatyny wchodzi siarka i to właśnie ona sprawia, że paznokcie są twarde i wytrzymałe.
 • Dzięki obumarłym komórkom zawartych w paznokciach nie odczuwamy bólu podczas ich obcinania, lub piłowania.
 • Składają z pięciu części: płytka paznokciowa, skórka, półksiężyc, łożysko paznokciowe oraz kość.

Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły?

 • Pomocna okazać się mogą witaminy i inne pierwiastki:
  witaminy – A, B1, B2, B6, B12, C, E, PP, H, kwas pantotenowy i foliowy, cynk, jod, żelazo, ziele skrzypu polnego, L-cysteina, β-karoten.
 • Systematyczne wcieranie w płytkę paznokcia oraz skórki odżywki, olejki, kremy i maski.
 • Do skracania paznokci używaj pilniczki papierowe lub szklane.
SUPLEMENT DIETY

Merz Spezial Dragees

 • Promienna skóra o zdrowym wyglądzie
 • Gęste i lśniące włosy
 • Piękne, mocne paznokcie
Produkt rekomendowany przez 99% konsumentów (99% ankietowanych konsumentów zaleciłoby stosowanie Merz Spezial Dragees najlepszemu przyjacielowi wyniki z badań konsumenckich 1000 kobiet , czerwiec 2014).

Merz Spezial Dragees to suplement diety, wpływający na urodę, przeznaczony specjalnie do uzyskania świeżej, zdrowej skóry, silnych, błyszczących włosów i pięknych, mocnych paznokci. Zawiera on wyjątkową kompozycję witamin i mikroelementów, które zapewniają organizmowi substancje odżywcze, wspomagające utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Jak wzmocnić płytkę paznokcia?

Do pielęgnacji paznokci aby były mocne, nie rozdwajały się i nie łamały, niezbędne są witaminy i minerały. Przede wszystkim cynk, żelazo oraz aminokwasy zawierające siarkę wpływają na twardość i połysk płytki paznokcia. Składniki te można dostarczać organizmowi dzięki zbilansowanej diecie, bogatej w owoce morza, migdały czy pestki dyni i słonecznika, które są doskonałym źródłem cynku. Z kolei korzystne dla paznokci żelazo możemy znaleźć nie tylko w czerwonym mięsie, ale również w burakach czy produktach mlecznych. Jednak czasem okazuje się, że odpowiednia dieta mimo to nie przynosi wystarczających rezultatów. 

Dlatego, aby mieć pewność, że dostarczamy organizmowi kompleksowej mieszkanki witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu mocnych paznokci, najprościej będzie sięgnąć po suplementy diety skomponowane specjalnie dla naszych potrzeb, np. znany od lat preparat Merz Spezial Dragees. Oprócz składników zapewniających gładkie i mocne paznokcie oraz ich szybszy wzrost, produkt ten zawiera szereg witamin poprawiających wygląd włosów i skóry.

Co niszczy paznokcie?

Codziennie, nawet te najprostsze czynności mają wpływ na wygląd naszych dłoni i paznokci. Chociażby regularne prace domowe takie jak zmywanie naczyń czy stukanie w klawiaturę telefonu bądź laptopa mogą powodować drobne uszkodzenia płytki paznokcia, bądź rozdwajanie się płytki paznokcia.
Nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy i minerały osłabia cały organizm, co uwidacznia się również w wyglądzie paznokci poprzez nierówną płytkę paznokcia czy drobne przebarwienia. Nałożenie popularnej hybrydy, która wprawdzie lepiej trzyma się paznokci, daje piękny i trwały efekt ale jednocześnie osłabia paznokcie.
Niezależnie, czy paznokieć pokryty jest hybrydą, żelem czy tradycyjnym lakierem do paznokci, zażółci się z powodu braku dostępu do światła. To jest sygnał, że można rozważyć przerwę od lakieru hybrydowego, do momentu zregenerowania się płytki. Warto sięgnąć po preparaty witaminowe wzmacniające płytkę paznokcia tak aby były mocne, nie rozdwajały się, i nie łamały się nadmiernie.
SUPLEMENT DIETY

Merz Spezial Dragees

Składniki zawarte w drażetkach Merz Spezial zostały dobrane tak, aby dostarczyć organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach, celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych.

Przyjmując dwie drażetki Merz Spezial dziennie zapewniasz swojemu organizmowi kompleksową pielęgnację skóry, włosów i paznokci.

Czy paznokcie się starzeją?

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że z wiekiem nasza skóra się starzeje i pojawiają się na niej zmarszczki. Natomiast mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że taki sam proces zachodzi w strukturze paznokcia.

Paznokcie starzeją się tak samo jak skóra. Dłonie i paznokcie podlegają takiemu samemu procesowi starzenia się organizmu. Najczęściej spowodowane jest to fizjologią czyli nieubłaganym biegiem czasu oraz lub z powodu różnego rodzaju chorób.
Tempo wzrostu w wiekiem ulega zmianie, średnio paznokcie dłoni rosną 0,1 mm dziennie, z wiekiem tempo to maleje. Grubość paznokci tez może się zmieniać, najczęściej dochodzi do przerostu paznokci, ale w niektórych przypadkach mogą stać się bardzo cienkie.
Paznokcie mogą też zmienić kolor, a także stać się mniej przejrzyste.
Kształt paznokci również z wiekiem ulega zmianie.

Jak zapobiegać starzeniu się paznokci i dłoni?

 • nawadniać organizm, najlepiej wyrobić w sobie nawyk picia wody mineralnej,
 • wykonywać manicure, samodzielnie bądź u manikiurzystki. Odpowiednie piłowanie oraz polerowanie płytki paznokcia jest istotnym elementem pielęgnacyjnym,
 • stosować zabiegi nawilżające w postaci masek, parafiny, olejków oraz kremów do rąk, oraz peelingi kwasowe na dłonie,
 • wyrobić w sobie nawyk zakładania rękawiczek do prac domowych, szczególnie kiedy używamy produkty chemiczne.

Menopauza- jak zadbać o paznokcie?

Kiedy przekroczymy już magiczną pięćdziesiątkę, cykl odnowy paznokcia jest wydłużony. Nasze paznokcie zaczynają się kruszyć i łamać, ale jest to po prostu wynik naturalnego procesu starzenia się organizmu. Dzieje się tak z powodu gwałtownego obniżenia poziomu estrogenów. Płytka paznokcia staje się słabiej ukrwiona i gorzej odżywiona, a przez to osłabiona.
 • Można się ratować stosując różne odżywki przeznaczone do utwardzania płytki paznokcia oraz odpowiednio polerować płytkę pozbywając się w ten sposób drobnych bruzd.
 • Dodatkowo warto zaopatrzyć codzienną dietę w odpowiednio dobrane produkty bogate w witaminy i minerały oraz stosować preparaty witaminowe wzmacniające płytkę paznokcia.
Kolejny widoczny efekt często pojawiający się u pań w okresie menopauzy to drobne przebarwienia występujące na skórze dłoni, dekoltu i innych części ciała. Spowodowane jest to nadmierną ilością komórek wytwarzających pigment w skórze. Uważa się, że ich powstawanie to wynik narażania skóry przez lata na działanie światła słonecznego i innych źródeł promieniowania, ale i sam proces starzenia organizmu. Aby zmniejszyć widoczność plamek można stosować sok z cytryny. Kwas cytrynowy jest naturalnym środkiem wybielającym i złuszczającym skórę. Po prostu dwa razy dziennie można smarować plamy świeżym sokiem z cytryny i pozostaw na skórze przez co najmniej 30 minut. Można również zostawić sok na skórze przez noc. W ciągu około dwóch miesięcy powinno się zauważyć poprawę. Do kupienia w drogeriach i aptekach są również peelingi, maseczki i kremy wybielające, które mogą okazać się pomocne przy niwelowaniu bądź zmniejszeniu widoczności hiperpigmentacji na skórze.
merz spezial