Merz Spezial Dragees
KUP TERAZ

Menopauza to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, w którym dochodzi do wielu zmian w organizmie związanych ze zmianami hormonalnymi.

Szczególnie wrażliwe na okres menopauzy są włosy. Zaburzenia hormonalne wpływają na zmiany zarówno w jakości jak i ilości włosów. Po 45 roku życia poziom kobiecego estrogenu i progesteronu zaczyna spadać. Podnosi się natomiast poziom męskiego hormonu testosteronu, który w organizmie kobiety dotąd był obecny w znacznie mniejszej ilości. W czasie menopauzy, gdy poziom testosteronu znacząco wzrasta kobietom nadmiernie zaczynają wypadać włosy. Dlatego w tym okresie tak bardzo ważna jest odpowiednia  pielęgnację włosów.

Jak pielęgnować włosy dojrzałe?

Odpowiednia fryzura

Dbając o kondycję włosów warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki, te z salonów fryzjerskich. Fryzjer dobierze odpowiednie preparaty i kosmetyki, aby jak najmniej osłabiały włosy. Zaproponuje odpowiednią fryzurę, tak aby nie dodawała lat tylko uroku i kobiecości. W przypadku fryzury dla pań w okresie menopauzy warto mieć świadomość tego, że włosy powinny być regularnie podcinane.
Jeśli chodzi o kolor dobrze prezentują się fryzury w jasnych odcieniach brązu wraz ze słonecznymi, ciepłymi kolorami drobnych refleksów świetnych. Bardzo dobrze sprawdzają się także różne odcienie blondu.  Ciemne kolory włosów, mogą niepotrzebnie dodawać lat, zwłaszcza, że owal twarzy także ulega zmianie poprzez grawitację, a skóra traci naturalny blask. Może to dobry czas aby rozważyć zmianę koloru włosów. Niestety, u niektórych pań po 45 roku życia pojawia się drugi podbródek, w tym przypadku dobrze sprawdzają się fryzury o długości poza linię żuchwy, cieniowane dodające lekkości. Lwią zmarszczkę oraz brudy na czole możemy ukryć pod grzywką.

Odżywianie włosa od środka

Ogromnie ważne jest również odżywianie włosów od środka.  Witaminy z grupy B i E, wzmacniają cebulki włosów i poprawiają ich ogólny wygląd. Cysteina to aminokwas, wchodzi w skład keratyny, czyli białka budującego włos sprawia, że włosy są bardziej odporne na uszkodzenia, grubsze w dotyku, nawilżone i błyszczące.  Przykładem suplementu, który zawiera wyjątkową kompozycję witamin i mikroelementów jest preparat Merz Spezial Dragees, który zapewniają organizmowi substancje odżywcze, wspomagające utrzymanie zdrowego wyglądu włosów, skóry i paznokci. Korzystne efekty dają również inne zabiegi zwiększające ukrwienie mieszków włosowych, masaże owłosionej skóry głowy, zabiegi mezoterapii, polegające na wstrzykiwaniu przy pomocy cienkich igieł substancji odżywczych.

Odpowiednio dobrana dieta

W okresie menopauzy zmienia się przemiana materii co powoduje zwiększone odkładanie tkanki tłuszczowej, panie również mogą zauważyć  pogorszenie wyglądu skóry, włosów i paznokci. Do diety warto włączyć fitoestrogeny roślinne które częściowo zastępują tracone naturalne estrogeny. Nie zatrzymamy ich spadku, ale możemy dostarczyć je z zewnątrz, w jedzeniu choćby w postaci soi czy siemienia lnianego. Fitoestrogeny także poprawiają stan skóry i paznokci.  Dodatkowo, należy zwiększyć ilość spożywanych zielonych warzyw liściastych, które zawierają potrzebny kościom wapń, ale także chlorofil i magnez. Ułatwiają wchłanianie wapnia. Jedzmy jarmuż, szpinak, brukselkę, kapustę. Także bogaty w wapń nabiał, ale zrezygnujmy z żółtego sera, który bardzo odwapnia kości, bo ma dużo fosforu. Jedzmy też kwasy omega-3. Wprowadźmy do codziennej diety cztery połówki orzecha włoskiego czy łyżkę zmielonego siemienia lnianego lub nasion chia dziennie. Nie zapominajmy też o aminokwasach. O tym gdzie je znaleźć piszemy w artykule: Co jedzą Twoje włosy? O aminokwasach słów kilka.

Menopauza to tylko kolejny etap życia kobiet, który ma wiele zalet. Zadbajmy, by był to czas jak najbardziej komfortowy dla nas.

25 lat w Polsce
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram