merz spezial

Recepta na zdrowy wygląd skóry

 

Zdrowy wygląd skóry to coś o co należy regularnie dbać. Jeżeli chcemy długo cieszyć się naturalnym, zdrowym wyglądem skóry musimy o nią zadbać kompleksowo. Pielęgnacja powinna odbywać się dwutorowo od zewnątrz jak również od wewnątrz dostarczając odpowiednich witamin i minerałów.

KUP TERAZ

Co wpływa na kondycję skóry?

Na wygląd skóry wpływa wiele czynników takich jak geny, hormony, tempo życia w tym istotny jest poziom stresu.  Dodatkowo niekorzystnie na stan skóry wpływa zła dieta, używki – papierosy i alkohol,  oraz szkodliwe działanie promieni słonecznych. Nie bez znaczenie jest również ilość snu (więcej na ten temat w tekście: Co robi twoja skóra nocą, kiedy śpisz?). Żeby ,,zapracowana skóra’’, która narażona jest na klimatyzację, zmienną temperaturę i pogodę oraz  sztuczne światło zdrowo wyglądała, trzeba wyrobić w sobie dobre nawyki dotyczące jej pielęgnacji.

Kolagen odpowiada za elastyczność skóry

 

Za prawidłową jędrność i wytrzymałość skóry odpowiedzialne są włókna kolagenowe i elastynowe.
80 procent tkanki łącznej naszej skóry to kolagen, niezwykle istotne białko dla jej struktury i wyglądu.
Niestety już po 25 roku życia, produkcja kolagenu spada, w każdej kolejnej dekadzie życia o około 10 procent, u kobiet po menopauzie o 30%. Co to dla nas oznacza?. Większość z nas zauważa, że skóra traci wilgoć, staje się mniej elastyczna i jest zwyczajnie cieńsza, pojawiają się zmarszczki.

Włącz kolagen do codziennej pielęgnacji skóry

Pielęgnacja zewnętrzna powinna być oparta na dobraniu odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, pamiętajmy również o ochronie przed UV.
Jednym z produktów do pielęgnacji twarzy, dostępnym  w aptekach  jest Merz Spezial Cream Mousse Collagen. Składa się z unikalnego połączenia kolagenu, witaminy C oraz substancji pobudzających produkcję kolagenu. Daje natychmiastowy efekt liftingu oraz nawilżenia skóry, a także zmniejsza widoczność zmarszczek. Witamina C stymuluje syntezę kolagenu co wpływa na delikatne spłycenie zmarszczek i zapewnia optymalną ochronę przed wolnymi rodnikami. Innowacyjna formuła sprawia, że kremowy mus w piance łatwo się wchłania i szybko przenosi w głąb skóry aktywne składniki. Wnika głęboko poprawiając jej strukturę, intensywnie odżywiając i zapewniając regenerację.

Włącz kolagen do codziennej diety

Pielęgnacja wewnętrzna, kiszonki i zielone liście sprzyjają produkcji kolagenu, istotne są także takie składniki jak witamina C, krzem i siarka. W kiszonkach znajduje się mnóstwo witaminy C oraz siarka powstająca w procesie fermentacji. Dodatkowo warto włączyć do diety zielone części roślin czy  herbatę ze skrzypy polnego.
W domu można przygotować koktajl kolagenowy. Do blendera wrzuć gruby plaster ananasa, pomarańczę i garść migdałów. Dodaj łyżkę miodu, oraz 1 miarkę kolagenu w proszku (kolagen typu drugiego). Wszystkie składniki zmiksuj, dodaj wodę mineralną. Pij zaraz po przygotowaniu.
Doustne przyjmowanie kolagenu umożliwi jego dotarcie do głębszych warstw skóry, poprawiając jej elastyczność i gęstość.

 

 

merz spezial