Nadaje skórze zdrowy wygląd, spowalnia procesy starzenia. Nawilżanie skóry to czynność, która powinna stać się codziennym nawykiem każdej z nas.  Niestety często zapominamy, że brak odpowiedniego nawilżenia skutkuje szybszym starzeniem się skóry czy uwydatnieniem wszelkich, nawet tych najmniejszych niedoskonałości.

Dlaczego skóra potrzebuje wody?

 1. Woda odpowiada za prawidłowy przebieg procesów komórkowych, między innymi odnowę naskórka.
 2. Gwarantuje odpowiednią budowę włókien kolagenowych oraz elastynowych odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry.
  Pamiętajmy, że niektóre czynniki wysuszają naszą skórę bardziej niż pozostałe.
  Zaliczamy do nich:
 3. Warunki atmosferyczne, a dokładniej nagłe zmiany temperatur, suche powietrze, promienie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza.
 4. Stosowanie wysuszających mydeł.
 5. Długie, gorące kąpiele.
 6. Niektóre choroby chroniczne np. cukrzyca, tarczyca, łuszczyca.
 7. Palenie papierosów- uwaga bycie biernym palaczem również ma niekorzystny wpływ na naszą skórę.

Jakie zmiany zachodzą w skórze, kiedy jest nieodpowiednio nawilżona?

Skutków niedoboru wody w skórze jest wiele. Proces odnowy naskórka nie przebiega w prawidłowy sposób, co za tym idzie naskórek jest bardziej narażony na przesuszenie oraz podrażnienia, przebarwienia. Skóra wolniej się regeneruje. Włókna kolagenowe i elastynowe tracą naturalną elastyczność stają się kruche. Efektem takiego działania będzie wiotczenie skóry oraz szybsze powstawanie zmarszczek. Pozbawienie jędrności, utrata zdrowego kolorytu skóry czy szorstkość to kolejne szkodliwe rezultaty nieodpowiedniego dbania o nawilżenie skóry.

Nawilżanie skóry - kilka prostych zasad, które warto stosować w codziennej pielęgnacji.

 1. Po każdym umyciu twarzy (wskazane 2x dziennie) przetrzyj ją tonikiem dobranym do potrzeb swojej cery. Dzięki temu nałożony na tonik krem lepiej się wchłonie.
 2. Staraj się pić ok. 2 litrów wody dziennie.
 3. Pamiętaj o zdrowej, zbilansowanej diecie pełnej owoców i warzyw.
 4. Wybierając krem do twarzy lub balsam do ciała zwróć uwagę, czy w swoim składzie mają:
  • algi morskie- poprawiają elastyczność, gładkość skóry, usuwają toksyny,
  • kwas hialuronowy- ogranicza parowanie wody,
  • kolagen- odpowiada za jędrność, elastyczność skóry, spowalnia proces starzenia skóry,
  • witaminę C- jej zadaniem jest uszczelnianie naczyń krwionośnych.
 5. Wypróbuj nową formę kremu w postaci lekkiej pianki, która szybko się wchłania i nie obciąża dodatkowo skóry. Merz Spezial Cream Mousse Collagen w swoim składzie posiada witaminę C i kolagen dzięki czemu już po pierwszym użyciu zauważymy efekt liftingu oraz poprawę napięcia skóry. Jeśli twoja skóra domaga się nawilżenia, to Merz Spezial Cream Mousse Hyaluron, kremowy mus w piance z kwasem hialuronowym, sokiem aloesowym, czy ekstraktem z alg morskich szybko przeniesie w głąb skóry aktywne składniki dając natychmiastowy efekt świeżości i miękkości. Wiecej na temat pięlegnacji skóry piszemy w tekście: Codzienna pielęgnacja- co powinnaś mieć w kosmetyczce?

Merz Spezial Cream Mousse znajdziesz w wybranych aptekach internetowych.

25 lat w Polsce
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram