merz spezial

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie?

łamliwe paznokcie

Kruche paznokcie to problem, z którym niemal każda z nas borykała się przynajmniej raz w życiu. Paznokcie są miękkie, często się łamią, na płytce widoczne są białe plamki. Cienkie, łamliwe paznokcie mogą wskazywać na niedobory witamin i minerałów w codziennej diecie. Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Podpowiadamy co jeść i o jakie dobre składniki wzbogacić dietę, aby cieszyć się mocnymi, zdrowymi paznokciami. Warto również wybrać dobre tabletki na rozdwajające się paznokcie oraz preparaty na paznokcie, które będą wspierały nasz organizm od wewnątrz oraz od środka.

KUP TERAZ

 

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie?

Wygląd i kształt naszych paznokci wynika z uwarunkowań genetycznych. Jedni cieszą się mocnymi, twardymi paznokciami, odpornymi na negatywne działanie czynników zewnętrznych, gdy inni posiadają cienkie i rozdwajające się paznokcie. Przyczyną problemów z paznokciami może być nieprawidłowa dieta, cukrzyca, zaburzenia hormonalne czy toczące się w organizmie infekcje. Na stan naszych paznokci również wpływają czynniki zewnętrzne: temperatura, wilgoć, grzybica paznokci, częste używanie detergentów, środków czystości bez zabezpieczających rękawiczek. Wiele z nas zadaje sobie pytanie: jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Należy zadbać o ich holistyczną pielęgnację. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając preparaty na paznokcie czy warto stosować tabletki na wzmocnienie paznokci.

Jak zbudowane są paznokcie?

 • Paznokcie zbudowane są z kreatyny, która jest również w skórze i we włosach.
 • W skład kreatyny wchodzi siarka i to właśnie ona sprawia, że paznokcie są twarde i wytrzymałe.
 • Dzięki obumarłym komórkom zawartych w paznokciach nie odczuwamy bólu podczas ich obcinania lub piłowania.
 • Składają się z pięciu części: płytka paznokciowa, skórka, półksiężyc, łożysko paznokciowe oraz kość.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobre tabletki na rozdwajające się paznokcie?

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Niestety, codziennie wiele czynników oraz czynności takich jak na przykład: używanie środków chemicznych bez prawidłowego zabezpieczenia dłoni, różnice temperatur czy dieta uboga w witaminy i minerały mogą osłabić ich stan. Odpowiedzią na pytanie: jak wzmocnić łamliwe paznokcie mogą okazać się tabletki na paznokcie, które są doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na tabletki na paznokcie:

 • Tabletki na paznokcie powinny zawierać jak najwięcej witamin i minerałów: witaminy – A, B1, B2, B6, B12, C, E, PP, H, kwas pantotenowy i foliowy, cynk, jod, żelazo, ziele skrzypu polnego, L-cysteina, β-karoten.
 • Wybierając tabletki na paznokcie warto poczytać opinie, dowiedzieć się, jakie są zalecenia producenta, jeżeli chodzi o długość trwania kuracji.
 • Systematyczne wcieranie w płytkę paznokcia oraz skórki odżywek. Dobre są również preparaty na paznokcie: olejki, kremy i maski.
 • Każde dobre tabletki na paznokcie powinny mieć wyodrębniony na ulotce lub opakowaniu skład, wskazania oraz przeciwskazania z którymi warto się zapoznać.
 • Skracanie paznokci przy użyciu pilniczka papierowego lub szklanego.
 • Regularne wspomaganie organizmu tabletkami na rozdwajające się paznokcie, które są bogate w witaminy i minerały.

Należy pamiętać, że każde tabletki na paznokcie są uzupełnieniem codziennej, zbilansowanej diety, nie jej zastąpieniem.  Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Aby płytka paznokcia oraz skóra wokół niej była w dobrej kondycji powinniśmy działać dwutorowo: wspierając organizm od zewnątrz (preparaty na paznokcie) jak również od środka (zbilansowana dieta, tabletki na wzmocnienie paznokci).

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie, dieta dla paznokci

Dobre wręcz zbawienne dla cienkich, rozdwajających się paznokci jest zbilansowanie diety, którą można wzbogacić również o tabletki na rozdwajające się paznokcie. Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Chcąc cieszyć się zdrowymi, mocnymi paznokciami powinnyśmy wzbogacić codzienne posiłki o:

 • Białko- podstawowy budulec paznokci, ale również włosów oraz skóry. Aby dostarczyć swojemu organizmowi produkty bogate w białko sięgnij po jaja, mleko, sery, ryby, siemię lnianie czy płatki owsiane.
 • Witaminę A- odpowiada za gładkość płytki paznokcia oraz wpływa na nawilżenie skórek wokół niego. Niedobór witaminy A może przyczyniać się do powstawania podłużnych lub poprzecznych prążków na płytce paznokcia.  Jedz szpinak, paprykę, pomidory, pomarańcze, aby zapobiec niedoborom tej witaminy w organizmie.
 • Żelazo- chroni płytkę paznokcia przed łamaniem i rozwarstwianiem. Jest dobre i niezbędne dla mocnych paznokci.  Żelazo znajdziesz w zielonych warzywach takich jak brokuł, szpinak, zielony groszek oraz w czerwonym mięsie, szczególnie w wołowinie.
 • Witaminy z grupy B- powolny wzrost, ciemniejsze, wypukłe paznokcie mogą świadczyć o niedoborach witaminy z grupy B, szczególnie witaminy B12. Aby nie dopuścić do niedoborów tych witamin swoje posiłki uzupełnij o ziemniaki, banany, drożdże, ogórki zielone czy cukinię.
 • Witaminę E- poprawia krążenie krwi pod płytką paznokcia. Obecna jest w olejach roślinnych, oliwie z oliwek i orzechach włoskich.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Tabletki na rozdwajające się paznokcie

Tak jak w przypadku włosa lub skóry, głównym budulcem paznokcia jest keratyna. Rozdwajanie się paznokci wiąże się ze zmianą ich struktury. Pojawia się pytanie, jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Najczęściej powodem jest nieprawidłowa, nieregularna bądź niezbyt dobra pielęgnacja. Rozdwajanie się paznokci to też objaw niedoborów witamin, również żelaza czy cynku, który obok magnezu i krzemu wzmacnia cienkie, osłabione paznokcie. Dodatkowo, pierwiastki te odpowiadają za wzrost i grubość paznokcia. Wpływ na kształt oraz wygląd paznokci ma częsty kontakt płytki paznokcia z preparatami chemicznymi.  Również uszkodzenia mechaniczne np. związane ze stukaniem paznokciami w klawiaturę telefonu czy komputera. Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? W przypadku problemu z łamliwymi paznokciami pomocne mogą okazać się tabletki na rozdwajające się paznokcie oraz preparaty na paznokcie do stosowania bezpośrednio na płytkę, które dzięki regularnemu stosowaniu będą uzupełniały naszą codzienną dietę w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego wzrostu paznokcia. Należy jednak pamiętać, że tabletki na paznokcie należy przyjmować regularnie, a efekty są zauważalne po pewnym czasie.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Białe plamki na płytce paznokcia

Białe plamki na paznokciach występują bez względu na kształt płytki. Często są to pojedynczo występujące przebarwienia, które możemy zauważyć na jednym bądź kilku paznokciach. Czasem jednak białe plamki pokrywają niemal całą płytkę. Przebarwienia mają zróżnicowane kształty: poprzeczne wykwity, prążki czy pojedyncze kropki.

Białe plamki często wiążemy z nieodpowiednią dietą, a co za tym idzie z brakiem witamin i minerałów w organizmie, dlatego objaw ten należy traktować jako sygnał ze strony organizmu, który ma poinformować nas o niewystarczającym poziomie danych składników w diecie (tak zwana leukochynia). Za ich powstawanie są odpowiedzialne niedobory wapnia, cynku, żelaza czy witamin z grupy B.  Dobre, proste rozwiązanie to wzbogacenie naszych posiłków o owoce, warzywa, ryby. Dodatkowo dobre jest, aby codzienną dietę wspomóc tabletkami na rozdwajające się paznokcie np. suplementem diety Merz Spezial Dragees.

Warto zapamiętać, że leukochynia nie zawsze jest przyczyną braku witamin i minerałów. Jeżeli tak się dzieje, przebarwieniom, białym plamom na płytce paznokcia najczęściej towarzyszą również inne objawy np. wypadanie włosów czy osłabienie układu odpornościowego. Dodatkowo osoby, które mają niedobory wapnia i cynku w organizmie mogą zauważyć, że paznokcie są miękkie, łatwo się zawijają, haczą, a w konsekwencji łamią. Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? W takiej sytuacji być może dobra będzie cynkowa dieta na paznokcie bogata w drób, kasze i pieczywo pełnoziarniste.

Należy zaznaczyć, że także możliwe są inne przyczyny pojawienia się białych plamek np. mikro urazy, czyli z reguły lekkie uszkodzenie mechaniczne związane np. z nieprawidłowym zdejmowaniem tipsów czy błędów podczas wykonywania manicure. Uraz powoduje uszkodzenie łożyska paznokcia, który przyczynia się do pojawienia białych kresek na paznokciach. Dobre rozwiązanie, warto oddać nasze dłonie profesjonalistom. Odpowiednio zrobiony manicure oraz dobre preparaty na paznokcie nie przynoszą szkody płytce. Nie zapominajmy również o tabletkach na rozdwajające się paznokcie, które przyczynią się do wzmocnienia płytki paznokcia oraz zapobiegną ich nadmiernemu łamaniu.

Czasem jednak białe przebarwienia mogą być oznaką poważniejszych chorób np.:

 • bielactwa prążkowanego– białe plamy przypominają rozległe prążki; znakiem rozpoznawczym choroby jest ubytek skóry paznokcia;
 • wewnątrz płytkowej grzybicy paznokci- typ grzybicy objawiający się białymi, plamistymi zabarwieniami płytki;
 • powierzchownej grzybicy paznokci – kolejny typ grzybicy, gdzie białe plamki występują jedynie na paznokciach u nóg;
 • pleśnicy (tzw. akauliozy) – wywołana przez grzyb pleśniowy; biało-żółte, podłużne pasma na paznokciach u nóg (głównie dużych palców). W większości występuje u osób starszych.
 • paznokci Muehrckego –białe, równoległe pasma, które nie przesuwają się w miarę wzrostu paznokcia.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Po pierwsze, nie ma co panikować, najlepiej skonsultować to z dermatologiem. Przebarwienia mogą być również uwarunkowane genetycznie, bez powiazania z jakąkolwiek chorobą. Niemniej jednak, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację zewnętrzną paznokcia i skóry wokół niego, poprzez dobre zabiegi nawilżające, preparaty na paznokcie między innymi dobre odżywki witaminowe nakładane na płytkę paznokcia, jak również od środka, poprzez wspieranie organizmu dobrymi tabletkami na rozdwajające się paznokcie np.  Merz Spezial Dragees.

Suche skórki przy paznokciach

Przyczyną suchych skórek wokół paznokci może być zarówno niska temperatura, jak i narażenie na detergenty. Zwłaszcza jeśli sprzątamy bez ochronnych, gumowych rękawic lub często myjemy ręce, a następnie ich nie nawilżamy. Suche, pozadzierane skórki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Przerwanie ciągłości skóry zwiększa ryzyko infekcji i zakażeń.

Pozadzierane skórki mogą być też oznaką niedoborów witamin. Zadzierające się, suche skórki wokół płytki paznokcia są wynikiem braku witaminy A, E oraz witamin z grupy B. Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? W walce z suchymi skórkami należy działać dwutorowo: od wewnątrz, dostarczając organizmowi odpowiedniej dawki witamin np. stosując tabletki na rozdwajające się paznokcie oraz od zewnątrz poprzez codzienne dobre i dokładne nawilżanie, natłuszczanie skórek wokół paznokci. Pomocne mogą okazać się preparaty na paznokcie w postaci olejków. Jeżeli suche skórki nie są skutkiem choroby czy niedoborów witamin i minerałów w organizmie, możemy szybko doprowadzić je do porządku poprzez odpowiednią, systematyczną pielęgnację.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Przedstawiamy najczęstsze przyczyny suchych skórek wokół paznokci, co jest niedobre dla naszych dłoni:

 • brak regularnego nawilżania,
 • obgryzanie paznokci i skórek wokół nich,
 • błędnie wykonany manicure (częste i zbyt głębokie usuwanie skórek wokół płytki paznokcia),
 • nieużywanie rękawiczek ochronnych przy sprzątaniu- narażanie na działanie detergentów,
 • niedobory witamin (dieta uboga w witaminy i minerały),
 • częste mycie rąk w zbyt ciepłej lub zimne j wodzie, a następnie suszenie ich za pomocą suszarki,
 • nieodpowiednio doprane preparaty na paznokcie, wysuszające skórę wokół płytki,
 • choroby skóry np. atopia, alergie.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Domowa kuracja - dobre propozycje

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Zacznij od podstaw. Zadbaj o właściwą dietę bogatą w witaminę A oraz C. Możesz równolegle uzupełnić ją o dobre tabletki na rozdwajające się paznokcie, które wpłyną również na poprawę kondycji skóry oraz włosów np. suplement diety Merz Spezial Dragees.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Poniżej przedstawiamy domowe preparaty na paznokcie.

Oliwa z oliwek - waciki zamocz w lekko podgrzanej oliwie z oliwek, a następnie rób z nich okłady na skórki i paznokcie.  Jeśli chcesz możesz je także umieścić w naczyniu z oliwą na ok. 10 minut. Ważne, aby powtarzać zabieg co kilka dni.

Siemię lniane - 3 łyżki siemienia lnianego zalać odrobiną wrzątku i poczekać, aż powstanie kleista konsystencja. Gdy kleik nieco przestygnie, mocz w nim dłonie przez 15 minut. Dzięki temu dobrze odżywisz skórę i nawilżysz skórki wokół paznokci.

Kąpiel dłoni z cytryną. Taka kąpiel z dodatkiem oliwy z oliwek oraz sokiem z połówki cytryny zalecana jest na bardzo suche skórki przy paznokciach. Zabieg powinien trwać ok. 15-30 minut i należy go powtarzać co kilka dni. Już po kilku takich kąpielach, zobaczysz dobre rezultaty.

Nawilżanie dłoni i paznokci olejem kokosowym, arganowym lub jojoba. Codziennie lekko wetrzyj w skórę dłoni i płytkę paznokcia olejek, a już po kilku dniach zauważysz, że suche skórki stają się coraz gładsze.

Maść z witaminą A- stosowana kilka razy dziennie odpowiednio natłuści suche miejsca, a przy okazji wpłynie na szybsze gojenie się zdartych skórek i drobnych ran.

Maseczka, która wpłynie na wybielenie plam na paznokciach- należy zetrzeć na tarce z drobnymi oczkami ogórka i jabłko tak, aby łącznie uzyskać trzy łyżki oraz przygotować sok wyciśnięty z połówki cytryny. Wszystkie składniki powinno się dokładnie wymieszać. W tak przygotowanej miksturze moczymy paznokcie ok 15 minut.  Dobre rezultaty, zauważysz po 2-3 tygodniach stosowania.

Kapsułki z witaminą E- zawartość przebitej kapsułki należy wetrzeć w suche skórki. Taki zabieg przyspieszy regenerację naskórka.

Maseczka z żółtek jaj- oddziel żółtko od białka. Połącz kilka kropel soku z cytryny z łyżką oliwy, następnie wymieszaj wszystkie składniki. Maseczkę nałóż na paznokcie na ok. 15 min. Po tym czasie zmyj i osusz dłonie.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Prawidłowa pielęgnacja

Warto pamiętać, że na stan naszych paznokci wpływa również prawidłowa pielęgnacja. Zdrowy paznokieć zazwyczaj jest gładki, ma lekko różowy kolor. Problem pojawia się, kiedy jest inaczej, jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Regularne nawilżanie dłoni, opiłowanie płytki paznokciowej zamiast obcinania jej za pomocą nożyczek, stosowanie szklanych bądź tekturowych pilników, ostrożne usuwanie skórek wokół płytki paznokcia tak, by nie doszło do infekcji, odpowiednio dobrane preparaty na paznokcie, bogata w witaminy i minerały dieta oraz stosowanie tabletek na rozdwajające się paznokcie to codzienne, małe kroczki w walce o zdrowe i mocne paznokcie, co może wpłynąć na nasze dobre samopoczucie.

Najczęstsze błędy w codziennej pielęgnacji paznokci i skórek wokół nich:

 1. Wycinanie skórek cążkami. Jeżeli nie wiesz jak prawidłowo usunąć suche skórki, zrezygnuj z ich wycinania, ponieważ skórki mogą odrastać szybciej i stawać się twardsze. Lepszym sposobem będzie ich zmiękczenie, a następnie usunięcie specjalnym patyczkiem. Jak to zrobić? Należy wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie, a następnie osuszyć je ręcznikiem. Kolejnym krokiem jest wmasowanie w skórki tłustego kremu, ale także dobre są specjalnie do tego przeznaczone odżywki. Dzięki temu skórki będą odpowiednio nawilżone oraz zmiękczone. Teraz wystarczy jednie odsunąć je przy pomocy drewnianego patyczka.
 2. Nieprawidłowy sposób skracanie paznokci. Najczęstszym błędem podczas skracania płytki paznokcia jest używanie niewłaściwych akcesoriów, a dokładnie pilników metalowych bądź mechanicznych. Dobre są delikatne szklane bądź papierowe pilniczki. Co więcej, często piłujemy je zbyt mocno, chaotycznie i w różnych kierunkach, co dodatkowo niszczy płytkę. Należy pamiętać, że dobre dla paznokci jest piłowanie tylko w jednym kierunku, delikatnym pociągnięciem pilnika.
 3. Obgryzanie paznokci i skórek. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Obgryzanie paznokci może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych między innymi:
  • wad zgryzu, wykrzywienia przednich zębów,
  • może doprowadzić do infekcji grzybiczych czy zakażeń dróg pokarmowych,
  • uszkodzenia płytki paznokcia i skórek wokół nich,
  • nieodwracalnych zmian w strukturze płytki.
 1. Nieodpowiednio dobrane preparaty na paznokcie do codziennej. Należy zwrócić uwagę na skład kremu do rąk, którego używamy na co dzień, odżywek do paznokci oraz olejków. Alkohol znajdujący się na samym początku składu może powodować nie tylko wysuszanie dłoni, powstawanie skórek wokół paznokci, ale również negatywnie wpływa na płytkę paznokcia.
 1. Braki witamin i minerałów w organizmie. Tak, to również najczęstszy błąd codziennej pielęgnacji. Należy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę bogatą w witaminy z grupy B, witaminę A, cynk czy kwas foliowy. Uzupełnieniem posiłków mogą być dobre tabletki na rozdwajające się paznokcie np. suplement diety Merz Spezial Dragees.

Jak walczyć z nawykiem obgryzania paznokci? Nie ma na to jednego, skutecznego sposobu. Powodem obgryzania paznokci często są suche skórki. Jak wzmocnić łamliwe paznokcie i zadbać o skórki wokół płytki? Należy spróbować zmienić przyzwyczajenia- zamiast obgryzać paznokcie, zacząć je pielęgnować., należy zadbać o ich odpowiednie, dobre nawilżenie. Można również pomyśleć o nałożeniu na płytkę paznokcia żelu lub akrylu, wtedy znacznie trudniej będzie je obgryzać. Dodatkowo, warto pomyśleć o regularnym stosowaniu dobrych tabletek na rozdwajające się paznokcie, to dodatkowe wsparcie od środka naszej codziennej pielęgnacji.

Nieprawidłowo wykonany manicure hybrydowy. Niepoprawnie nałożona czy zdjęta hybryda lub słabej jakości preparaty na paznokcie użyte podczas robienia manicure mogą negatywnie wpłynąć na ich kondycję.  Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Jeżeli decydujesz się na manicure hybrydowy, nie popełniaj poniższych błędów:

 • nieodpowiednie przygotowanie płytki- należy zmatowić i odtłuścić płytkę, bez tego baza nałożona pod lakier nie będzie się trzymać. Warto pamiętać o odsunięciu skórek, dzięki temu optycznie wydłużymy płytkę paznokcia, a odrost pojawi się później;
 • nałożenie zbyt wielu warstw lakieru- jeżeli hybryda się marszczy, najprawdopodobniej to znak, że zostało nałożone zbyt wiele warstw lakieru. Mylnie jest twierdzenie, że pomalowanie paznokci grubszą warstwą produktu skróci czas wykonywania manicure. Efekt? Lakier nie będzie dobrze utwardzony, a co za tym idzie zacznie się marszczyć i odchodzić od płytki paznokcia. Lepiej pomalować płytkę paznokcia trzema, cienkimi warstwami lakieru niż przesadzić z grubością jednej dobrej warstwy,
 • błędne usunięcie hybrydy- należy zapomnieć o odrywaniu, piłowaniu czy zeskrobywaniu lakieru. Dlaczego? Takie działania mogą spowodować, że razem ze zdzieranym lakierem zostanie usunięta lub uszkodzona wierzchnia warstwa płytki paznokcia. Paznokieć stanie się cieńszy, podatny na rozdwajanie i pękanie,
 • skracanie hybrydy po wykonaniu manicure- jest to jeden z podstawowych i najczęściej występujących błędów podczas wykonywania manicure.  Decydując się na skrócenie, paznokieć zostaje pozbawiony ochrony przed tłuszczem, brudem, ale także powietrzem, które w ułatwiony sposób może dostać się pomiędzy paznokieć a hybrydę. W efekcie hybryda może zacząć odpadać,
 • nakładanie hybrydy na osłabione paznokcie- jeżeli płytka jest cienka, wygina się lub jest popękana to nie powinno się wykonywać manicure hybrydowego. Na takich paznokciach baza się nie utrzyma. Nie jest to dobre dla naszych paznokci,
 • zalewanie skórek przy płytce paznokcia- takie działanie może wywołać uczulenie, sprawić, że lakier będzie zadzierał się, a co za tym idzie łatwiej odchodził od płytki. Jeżeli przypadkiem skórka zostanie zalana, nadmiar produktu należy usunąć przy pomocy drewnianego patyczka.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Wykorzystaj noc jako czas regeneracji

Pomocne mogą okazać się preparaty na paznokcie. Przed snem zrób swoim dłoniom peeling skupiając się na skórkach wokół paznokci. Dodatkowo wzmocnij paznokcie odżywką specjalnie dobraną do słabych, łamliwych oraz rozdwajających się paznokci Sięgnij również po dobre witaminowe maski do rąk, krem z mocznikiem lub olejek, który należy dokładnie wetrzeć w skórki i dłonie. W celu wzmocnienia efektu nawilżenia, przed pójściem spać nałóż krem nawilżający na dłonie i skórki wokół paznokci, a następnie włóż bawełniane rękawiczki, rano zobaczysz, że przesuszone skórki uległy wygładzeniu. Regularnie stosuj dobre tabletki na rozdwajające się paznokcie. Zwróć uwagę na skład, ważne, aby był to kompleks witamin i minerałów. To tak niewiele pracy, zobaczysz, że efekt gładkich zadbanych rąk jest tego wart.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Zwróć uwagę na to, co niszczy paznokcie

Nasze dłonie I paznokcie codziennie są narażone na działanie negatywnych czynników. Nawet najprostsze, codzienne czynności mogą niekorzystnie wpłynąć na ich stan. Podpowiadamy. jak wzmocnić łamliwe paznokcie. Poniżej znajduje się krótka lista zabiegów oraz codziennych czynności, które wykonuje niemal każda z nas, a które mają negatywny wpływ na kondycję paznokci.

 • Regularne prace domowe takie jak zmywanie naczyń czy stukanie w klawiaturę telefonu bądź laptopa mogą powodować drobne uszkodzenia płytki paznokcia, bądź rozdwajanie się płytki paznokcia.
 • Nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy i minerały osłabia cały organizm, co uwidacznia się również w wyglądzie paznokci poprzez nierówną płytkę paznokcia czy drobne przebarwienia. Warto zastanowić się nad uzupełnieniem codziennych posiłków dodatkowym wsparciem w postaci dobrych tabletek na rozdwajające się paznokcie.
 • Nałożenie popularnej hybrydy, która wprawdzie lepiej trzyma się paznokci, daje piękny i trwały efekt, ale jednocześnie osłabia paznokcie.
 • Niezależnie, czy paznokieć pokryty jest hybrydą, żelem czy tradycyjnym lakierem do paznokci, zażółci się z powodu braku dostępu do światła. To jest sygnał, że można rozważyć przerwę od lakieru hybrydowego, do momentu zregenerowania się płytki. Warto sięgnąć po preparaty witaminowe wzmacniające płytkę paznokcia tak aby były mocne, nie rozdwajały się i nie łamały się nadmiernie.
 • Nieodpowiednio dobrane tabletki na paznokcie. Należy pamiętać, żeby preparaty, które zażywamy były sprawdzone., miały odpowiedni, zbilansowany skład.
 • Błędy podczas codziennej pielęgnacji: nieużywanie kremu do rąk po umyciu dłoni, obgryzanie paznokci czy skórek wokół nich.

Tabletki na rozdwajające się paznokcie - pomoc dla zniszczonych paznokci

Doskonałym uzupełnieniem codziennej diety i pielęgnacji mogą okazać się tabletki na rozdwajające się paznokcie np. suplement diety na piękne włosy, skórę, paznokcie Merz Spezial Dragees, który zawiera cynk, kwas foliowy, witaminy z grupy B, biotynę czy żelazo. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak pielęgnować paznokcie po hybrydzie przeczytaj:  Manicure- hybryda, co warto wiedzieć?

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Wiedza w pigułce:

 • Zanim zabierzesz się do sprzątania, pomaluj paznokcie odżywką i nałóż grubszą warstwę kremu. Przy zmywaniu lub używaniu detergentów na dłonie nałóż gumowe rękawice.
 • Preparaty na paznokcie takie jak olejki dobierz nie tylko do potrzeb płytki paznokcia, ale również skóry dłoni. W ten sposób od razu zadbasz o kondycję swojej skóry.
 • Zanim kupisz tabletki na paznokcie dokładnie przeanalizuj wskazania oraz przeciwskazania. Zapoznaj się z opiniami. Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek.
 • Nie myj dłoni w gorącej wodzie, to wysusza naskórek. Dobra temperatura nie powinna być wyższa niż 20 st. C. Po umyciu rąk zawsze nałóż na dłonie krem nawilżający.
 • Krem zaczyna działać po około dwóch minutach od rozsmarowania, nałóż go także na skórę pomiędzy palcami.
 • Skóra nie lubi energicznego tarcie ręcznikiem, pamiętaj, aby delikatnie wycierać dłonie. Nie zapominaj o dokładnym wytarciu przestrzeni między palcami.
 • Wybierając tabletki na wzmocnienie paznokci zwróć uwagę na ich skład. Na rynku obecnie jest wiele suplementów, które wpłyną nie tylko na kondycję paznokci, ale także włosów, a czasem nawet skóry.
 • Pamiętaj, że tabletki na paznokcie nie zastępują zbilansowanej diety bogatej w witaminy i minerały, a są jej dopełnieniem.

KUP TERAZ

 

Jak zapobiegać starzeniu się paznokci i dłoni?

Podsumowując, już wiemy, jak wzmocnić łamliwe paznokcie oraz że skóra dłoni oraz paznokcie nie lubią nagłych zmian temperatur, gorącej wody oraz braku nawilżenia. Na ich kondycję wpływa również nieodpowiednia dieta uboga w witaminy i mikroelementy, a także nieprawidłowa pielęgnacja.

Co robić, aby cieszyć się zadbanymi dłońmi przez długie lata?

 • Nawadniaj organizm, codziennie pij wodę mineralną.
 • Regularnie wykonuj manicure, dodatkowo zalecane jest polerowanie płytki paznokcia, tak aby były gładkie. Pamiętaj, że preparaty na paznokcie powinny być sprawdzone, dobrej jakości.
 • Stosuj zabiegi nawilżające w tym także koniecznie peelingi, maski, parafinę oraz kremy. Peeling dłoni rób co kilka dni. Dla dłoni o bardzo delikatnej skórze dobre są peelingi enzymatyczne.
 • Na noc wetrzyj delikatnie olejek na dłonie np. olejek jojoba, kokosowy, z awokado. Możesz także nakładać ampułki z witaminą C lub E.
 • Dobre proste i skuteczne rozwiązanie- do wszelkich prac domowych zakładaj rękawiczki.
 • Wspomóż swój organizm dobrymi tabletkami na rozdwajające się paznokcie, które dzięki zawartości witamin i minerałów wpłyną na poprawę stanu paznokci, ale również skóry oraz włosów

Jak wygładzić skórę dłoni?

Dłonie uważa się za wizytówkę człowieka, dlatego przy codziennej pielęgnacji paznokci, warto od razu zadbać o skórę dłoni. Aby rozjaśnić i wygładzić dłonie, raz w tygodniu zrób peeling solny. Wymieszaj łyżkę soli z łyżką oliwy (może być delikatne ciepła) i wcieraj w skórę, aż sól zacznie się rozpuszczać. Umyj ręce i wyciśnij odrobinę soku z cytryny. Dokładnie osusz dłonie i wetrzyj kremem nawilżającym. Sól wygładzi i uelastyczni skórę, a kwasy owocowe zawarte w cytrynie rozjaśnią przebarwienia. Pamiętaj, dobre rezultaty zobaczysz, kiedy zabieg ten będziesz robić regularnie, twoje dłonie podziękują Ci za to.

merz spezial