Manicure hybrydowy cieszy się nieustającą popularnością. Zadbane paznokcie, ładnie prezentują się na naszych dłoniach. Wybieramy go chętnie ze względu na oszczędność czasu,  wygodę, a przede wszystkim na trwały kolor utrzymujący się na paznokciach nawet do dwóch – trzech tygodni.

Czy hybryda szkodzi?

Połyskliwe i trwałe kolory wyglądają pięknie, jednak manicure hybrydowy wykonywany regularnie, bez większych przerw, może źle wpłynąć na kondycję płytek paznokci. Częste odtłuszczanie i matowienie zwykle powoduje suchość i rozdwajanie się płytki. Niestety, jednak najbardziej szkodliwe jest usuwanie hybrydy. Kilkuminutowe moczenie w acetonie i zdrapywanie pozostałości lakieru narusza strukturę paznokci i niekorzystnie wpływa na naskórek. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej na skutek nieprawidłowo wykonanych stylizacji paznokci i nadmiernego spiłowania płytki.

Do wykonania manicure hybrydowego stosuje się lampy UV/LED, które utwardzają płytkę pokrywaną produktem hybrydowym. Lampy UV, podobnie jak solaria- tuby opalające, emitują promieniowanie ultrafioletowe A(UVA)  porównywalne do silnej ekspozycji na słońce. Warto chronić dłonie przed promieniowaniem UVA nakładając krem przeciwsłoneczny z filtrem na około 20 minut przed włożeniem ich do lampy.

Aby zminimalizować ryzyko osłabienia paznokci i zachować zdrową płytkę, warto z hybrydy korzystać rozsądnie, raz na jakiś czas.  Przerwy między kolejnymi wizytami u manikiurzystki warto wykorzystać na odbudowę i zmniejszenie powstałych szkód.

Słabe, cienkie, rozdwajające się  paznokcie po hybrydzie. Jak o nie zadbać?

Czas na regenerację. Paznokcie są  wiotkie, wyginają się przy nawet nie dużym nacisku, łatwo się łamią. Warto je wzmocnić od wewnątrz – stosując specjalnie kompozycje witamin i minerałów, a także od zewnątrz – nakładając na płytkę paznokcia odżywki, a także stosując domowe sposoby na regenerację płytki. Połączenie tych metod  pozwoli  kompleksowo zadbać o paznokcie. 

Witaminy i minerały – wpływają na twardość i połysk płytki paznokci oraz o dłonie.

Paznokcie, aby były wytrzymałe i mocne potrzebują kilku ważnych składników: witaminy A, która wzmacnia i wygładza płytkę.  Witaminy z grupy B, które stymulują wzrost paznokci i zapobiegają ich łamaniu się. Cynk i kwas foliowy, które wpływają na grubość i twardość płytki, zapobiegają też tworzeniu się białych plamek oraz cysteiny i metioniny – niezbędnych dla prawidłowej budowy paznokci. Składników tych możemy szukać w żywności, ale najlepiej codzienną dietę uzupełnić o wysokiej jakości suplement diety, na przykład drażetki Merz Spezial Dragees, będące kompozycją witamin i mikroelementów, najważniejszych do utrzymania w dobrej kondycji paznokci, skóry, a także włosów. Zawarte w Merz Spezial Dragees składniki dostarczają w odpowiednich proporcjach składniki odżywcze do organizmu.

Domowe sposoby, jak zadbać o paznokcie po hybrydzie?

Mocne i zdrowe paznokcie nie wymagają od nas wielu wyrzeczeń, a jedynie trochę konsekwencji.

Olejek rycynowy

Jednym ze sposobów na domową kurację, zapobiegającą łamaniu się paznokci jest zastosowanie olejku rycynowego. To lekarstwo na uszkodzone, słabe paznokcie. Olejek rycynowy należy wcierać w płytkę paznokcia oraz skórki wokół paznokci dwa razy dziennie.

Kąpiel w oliwie z oliwek

Kolejny popularny zabieg zapobiegający łamaniu się paznokci to kąpiel w oliwie z oliwek z odrobiną cytryny. Jak go przygotować? Do podgrzanej oliwy z oliwek dodajemy odrobinę soku z cytryny. Następnie moczymy dłonie przez kilka minut. Po tym czasie osuszamy ręce papierowym ręcznikiem i smarujemy je kremem. Dzięki takiemu zabiegowi nasze paznokcie będą wzmocnione.

Sok z cytryny

To znana ,,pierwsza pomoc” nie od dziś. Sok z cytryny to cenne źródło witaminy C, która działa  na osłabione, łamliwe paznokcie. Pielęgnuje płytkę paznokcia, wyrównuje jej kolor i sprawia, że paznokcie rosną dłuższe i mocniejsze. Jak zrobić cytrynową kurację? Wyciśnij sok z cytryny do miseczki i namocz w nim paznokcie przez około 5-10 minut. Czynność  powtarzaj co kilka dni. 

Witamina E

Witamina E jest dobrym sposobem na wszystkie problemy z paznokciami. Wzmacnia płytkę, przyspiesza wzrost i zapobiega łamaniu. Każdego dnia wmasuj kilka kropli olejku z witaminą E w swoje paznokcie i skórki wokół nich i pozostaw na około 10 minut – efekty zobaczysz już po dwóch tygodniach. Paznokcie odzyskają swój naturalny wygląd.

Nie zapominaj o pielęgnacji skóry dłoni. Wykonuj regularnie peelingi, które usuwają  martwy naskórek i sprawią, że skóra dłoni będzie gładka, a paznokcie odżywione i gotowe do nałożenia odżywki lub lakieru. Odżywczy krem do rąk nakładaj na dłonie i paznokcie, kilka razy dziennie, koniecznie na noc.

Z hybrydy korzystajmy rozsądnie – raz na jakiś czas. Pamiętajmy o suplementacji witaminami i minerałami.

25 lat w Polsce
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram