merz spezial

Jak dbać o cerę w różnym wieku?

Pielęgnacja cery 25+ i 40+

Chcesz wiedzieć, jak dbać o cerę? Idealna rutyna pielęgnacyjna to nie ta oparta na poleceniach przyjaciółek, tylko ta, która odpowiada aktualnym potrzebom Twojej skóry. A te zmieniają się wraz z wiekiem.  Co więcej, dobierając schemat pielęgnacji, weź pod uwagę zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne czynniki starzenia skóry.

 

Czy wiesz, że…?

Skóra to największy organ ludzki. Ma warstwową budowę - składa się z tkanki podskórnej, skóry właściwej i naskórka.  Proces starzenia skóry jest zupełnie naturalny, choć u każdego przebiega w inny sposób. To, co przyspiesza starzenie skóry, to z pewnością czynniki zewnętrzne. Smog, promieniowanie UV, urazy. Na kondycję cery wpływa też m.in. palenie papierosów czy niewłaściwa pielęgnacja. Wewnętrzne czynniki przyspieszające starzenie to głównie wolne rodniki. Gdy jest ich za dużo, na skórze szybciej pojawiają się zmarszczki, plamy starcze. Oczywiście wpływ na stan cery mają także choroby czy stres.

Skóra ma również zdolności do regeneracji. Naturalna odnowa komórek to cykl przebiegający w naskórku. Podziały komórkowe prowadzą do powstania nowych komórek i powodują zepchnięcie tych starszych bliżej wierzchniej warstwy naskórka - ulegają one rogowaceniu i złuszczaniu. Taki cykl przebudowy skóry trwa ok. 28 dni. Niestety, z czasem proces ten zwalnia. Możesz go jednak stymulować. Z pomocą przychodzą Ci zabiegi (np. peeling) i odpowiednia pielęgnacja.

Podstawy pielęgnacji skóry - o tym nie możesz zapomnieć!

Niezależnie od tego, ile masz lat, pewne nawyki pielęgnacyjne pozostają bez zmian. Mowa oczywiście o codziennym oczyszczaniu skóry i stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej. Zwróć uwagę na swój styl życia. Nawet najdroższe zabiegi nie przyniosą efektów, jeśli źle się odżywiasz, mało śpisz, palisz papierosy.

Jednym z popularnych mitów związanych z pielęgnacją skóry jest ten dotyczący jej nawilżania. Czy nawilżać tłustą skórę? Tak! Każdy rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia. Woda to ważny składnik skóry, bez niej staje się ona sucha i podrażniona, a zmarszczki szybciej się pogłębiają. Warto także dodać, że pielęgnacja skóry trądzikowej często opiera się na produktach bogatych w składniki wysuszające. Musisz zadbać o równowagę i ukoić spragnioną skórę.

Jak dbać o skórę w wieku 25 lat?

Skóra w tym wieku potrzebuje przede wszystkim nawilżenia oraz ochrony przed wolnymi rodnikami.  Dlatego też w produktach kosmetyków szukaj kwasu hialuronowego i antyoksydantów, na przykład witaminy C, E oraz A. Taki zestaw pomoże Ci zadbać o nawilżoną i miękką w dotyku skórę oraz wydobyć jej naturalny blask.  Przykładem produktu o sprawdzonym składzie jest Merz Spezial Hydro Glow Serum Intense. Jest to serum o lekkiej konsystencji. Doskonale sprawdzi się jako dodatek pod krem, jak i baza pod makijaż. W składzie serum znajduje się kompleks 4 kwasów hialuronowych oraz witamina C, która działa przeciwzapalnie i wyrównuje koloryt skóry. Cellular Skin Active Formula pozwalając dotrzeć składnikom aktywnym do komórek skóry, czyli tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.

jak dbać o cerę

Zdjęcie: zasoby własne, zdjęcie przedstawia suplement diety

 

Jak wpłynąć na wewnętrzne czynniki starzenia skóry? Oprócz zdrowego stylu życia możesz także wesprzeć swoją pielęgnację od wewnątrz. Dbaj o nawodnienie, dostarczaj organizmowi witamin i minerałów z pożywienia. Uzupełnieniem diety może być suplement na skórę Merz Spezial Hydro Glow.  To kuracja nawilżająca od wewnątrz. Oprócz kwasu hialuronowego w składzie produktu znajduje się m.in. witamina C i wyciąg z owoców dzikiej róży, które pobudzają produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność skóry. Do tego kompleks witamin B i kofeina, które eliminują uczucie zmęczenia, czy selen, który chroni skórę przed działaniem promieniowania UV.

Jak dbać o skórę po 40. roku życia?

Do porcji nawilżenia i antyoksydantów dodaj składniki aktywne o działaniu rewitalizującym. Skóra po 40. roku życia potrzebuje stymulacji procesów naprawczych.

jak dbać o cerę

Zdjęcie: AdobeStock

Działanie anti-aging wykazuje m.in. koenzym Q10, olej z pestek winogron, peptydy, ceramidy czy retinol. Jeśli szukasz lekkiego serum liftingującego, sprawdź Merz Spezial Skin Lift Energy Serum Intense. To kosmetyk zawierający koenzym Q10, bogaty w witaminę E olej z pestek winogrona czy wykazujące działanie złuszczające kwasy alfa-hydroksylowe (AHA). Są to składniki zmniejszające widoczność zmarszczek, wspierające proces odbudowy komórkowej i barierę ochronną naskórka. Uzupełnieniem kuracji liftingującej mogą być kapsułki dla urody - Merz Spezial Skin Energy.

 

jak dbać o cerę

Zdjęcie: zasoby własne, zdjęcie przedstawia suplement diety

To wygodne do połknięcia tabletki i skład pełen antyoksydantów - witamina C, E, selen czy miedź. Do tego wspierająca zdrowy wygląd skóry biotyna. Działanie liftingujące zapewnia żurawina i koenzym Q10. Cynk, żelazo i foliany zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia, które często są objawem wchodzenia w okres przedmenopauzalny.

Holistyczne podejście do pielęgnacji i dobranie składników aktywnych do potrzeb skóry mogą znacząco wpłynąć na kondycję Twojej cery. Pamiętaj jednak o regularności. Każdy składnik potrzebuje czasu, aby zadziałać. Zanim to nastąpi - pij wodę! Na zdrowie i piękną, nawilżoną skórę.

merz spezial