Merz Spezial Dragees
KUP TERAZ
Cream Mousse Collagen
KUP TERAZ
Cream Mousse Hyaluron
KUP TERAZ

Wpływają na nasze samopoczucie, wymagają codziennego mycia, mogą przyczyniać się do powstania łupieżu czy wzmożonego wypadania włosów. Przetłuszczające się włosy, to problem, z którym często niełatwo jest walczyć. Jak dbać o włosy ze skłonnością do przetłuszczania się? Dlaczego przetłuszczają się włosy?

 

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Robisz co możesz, aby Twoje włosy wyglądały modnie i przy okazji przez cały dzień świeżo. Desperacko kupujesz kolejne szampony, odżywki i wcierki licząc, że tym razem włosy przestaną się przetłuszczać w ekspresowym tempie. Przeszukujesz fora internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego przetłuszczają się włosy. Tymczasem rozwiązanie problemu może być na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego przetłuszczają się włosy? Na naszym ciele, nie tylko na skórze głowy występują gruczoły łojowe, które produkują sebum. Substancja ta pełni istotną rolę, ponieważ wpływa na miękkość skóry oraz zabezpiecza ją przed przesuszeniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi włosów i skóry głowy. W momencie, kiedy na włosach odkłada się nadmierna ilość łoju wytwarzanego przez gruczoły skóry owłosionej głowy, mamy do czynienia z łojotokiem – jedną z głównych przyczyn przetłuszczania się włosów. Nadmierny łojotok często jest przyczyną zaczopowania mieszków włosowych, a w konsekwencji nawet ich wypadania oraz pojawiania się chorób skóry głowy.

dlaczego włosy się przetłuszczają

Dlaczego przetłuszczają się włosy? Produkowana ilość sebum jest uzależniona od wielu czynników na przykład:

 • nieprawidłowej diety (ubogiej w witaminy i mikroelementy, pikantne potrawy nasilają pracę gruczołów łojowych),
 • okresu dojrzewania,
 • czynników genetycznych,
 • używanych kosmetyków (błędnie dobranych do potrzeb naszych włosów),
 • łupieżu,
 • stresu (powoduje wzmożone uwalnianie kortyzolu czy adrenaliny negatywnie wpływając na kondycję włosa),
 • zaburzeń hormonalnych (głównie nadmiaru androgenów u kobiet, a testosteronu u mężczyzn, nadczynność tarczycy),
 • warunków pogodowych.

Więcej na ten temat piszemy w tekście: Jak styl życia wpływa na włosy, skórę i paznokcie? Przeczytaj również: Czy choroby tarczycy mogą wpływać na skórę, włosy i paznokcie?

Dlaczego przetłuszczają się włosy? Charakterystyka włosów tłustych.

Tego typu włosy często są problematyczne w codziennej stylizacji czy pielęgnacji przez co mogą być powodem frustracji, ponieważ nie wyglądają na zadbane. Czym charakteryzują się przetłuszczające się włosy?

 • Konieczne jest ich codzienne mycie, w innym przypadku wyglądają nieestetycznie.
 • Są oklapnięte u nasady, jednak często pozostają przesuszone na końcach.
 • Często są zbite w strąki i pozbawione objętości.
 • Mogą być przyczyną świądu, a nawet nieprzyjemnego zapachu.
 • Mogą być dotknięte tłustym łupieżem.
 • Często współwystępują z problemem nadmiernego wypadania włosów.

Dlaczego przetłuszczają się włosy? Radzimy, jak poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami.

 • Spróbuj ograniczyć mycie włosów. Początkowo staraj się je myć co drugi dzień, w międzyczasie możesz używać talku czy suchego szamponu, które zniwelują błyszczenie się włosów.
 • Kosmetyki do pielęgnacji włosów spróbuj dobrać do ich porowatości.
 • Wybieraj naturalne kosmetyki ziołowe. Składniki takie jak: czarna rzodkiew, aloes, mięta czy rzepa są pomocne w oczyszczaniu tłustych włosów.
 • Zwracaj uwagę, czy w składzie odżywki, szamponu nie ma substancji SLS.
 • Obciążające odżywki zamień na płukanki ziołowe. Możesz je przygotować samodzielnie w domu np. płukankę z pokrzywy.
 • Jeżeli chcesz nawilżyć końcówki, wybierz delikatną odżywkę lub maskę do spłukiwania. Nakładaj ją od wysokości ucha w dół. Możesz także pomyśleć o olejowaniu włosów.
 • Włosy myj zimną lub letnią wodą, która domknie pory na skórze głowy.
 • Nie zapominaj o regularnym wykonywaniu peelingu skóry głowy.
 • Unikaj zbyt częstego czesania i poprawiania włosów. Nie wskazane jest bawienie się włosami oraz mocne przecieranie skóry głowy ręcznikiem po ich umyciu. Wszystkie te działania stymulują pracę gruczołów łojowych.
 • Ogranicz używanie prostownicy i suszarki, gorące powietrze nie sprzyja Twoim włosom.

dlaczego włosy się przetłuszczają - dieta

Powyżej odpowiedzieliśmy na nurtujące wiele z nas pytanie: dlaczego przetłuszczają się włosy. Dbanie o kondycje skóry głowy i włosów najłatwiej zacząć od dostarczenia organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

Zwróć uwagę na dietę, która ma ogromny wpływ na wygląd włosów. Nadmiar tłuszczy w codziennych posiłkach będzie skutkował pogorszeniem się stanu skóry głowy. Niedobór witamin z grupy B. (znajdziesz je między innymi w ziemniakach, brokułach, awokado, bananach, orzechach, serach, rybach) przyczynia się do nadmiernego przetłuszczania się włosów. Cynk hamuje wypadanie włosów oraz zmniejsza ilość wydzielanego sebum. Kukurydza, orzechy włoskie, sezam, soczewica, żółty ser czy jaja to składniki bogate w cynk.
Odpowiednim uzupełnieniem codziennej diety może okazać się suplement diety, który dostarczy Twojemu organizmowi dzienną dawkę witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wpłynie na poprawę stanu twoich włosów, skóry, paznokci. Przykładem takiego suplementu jest np. Merz Spezial Dragees.  

Merz Spezial Dragees - suplement na włosy

Pamiętaj jednak, że każdy suplement jest jedynie uzupełnieniem codziennej, zdrowej diety. Jeżeli zdecydujesz się na kurację suplementami, nie zapominaj o regularnym ich stosowaniu. Uzbrój się również w cierpliwość. Ze względu na cykl wzrostu włosa pierwsze efekty prawidłowej diety, suplementacji i pielęgnacji zauważysz po ok 2/3 miesiącach.

 

 

 

25 lat w Polsce
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Consumer Care GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram