W okresie menopauzy skóra  wymaga  systematycznego działania związanego z pielęgnacją. Należą do nich delikatne oczyszczanie skóry, nawilżanie oraz natłuszczanie niektórych miejsc skóry  oraz stosowanie preparatów regenerujących. Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, odpowiadają za obniżenie zdolności do regeneracji i odnowy skóry. Jest to główną przyczyną powodującą postęp widocznych oznak starzenia.

W okresie menopauzy skóra traci swoje właściwości, pojawiają się zmarszczki. Niedobory estrogenu wpływają bezpośrednio na znaczny ubytek włókien kolagenowych, co wpływa na pojawianie się przebarwień, zmniejszoną gęstość i jędrność skóry. Niektóre panie zauważają nadmierne przesuszanie się niektórych partii skóry szczególnie dekoltu oraz szyi oraz szorstkość, główne stóp i okolic skóry wokół łokci.

Oczyszczanie skóry

W przypadku cery dojrzałej, kiedy to występują zaburzenia prawidłowego funkcjonowania płaszcza hydrolipidowego skóry należy szczególnie starannie oczyszczać skórę.  Warto, dwa lub trzy razy w tygodniu  zrobić peeling całego ciała. Jeśli chodzi o skórę twarzy zasada jest taka sama. Tutaj ważne, aby odpowiednio dobrać peeling to swojej cery.  Peelingi odblokowują  pory skórne, umożliwiając w ten sposób przedostanie się aktywnych substancji w głąb skóry. Kremy, serum,  maseczki oraz balsamy będą się lepiej wchłaniać, a tym samym odżywiać i nawilżać skórę.

Pielęgnacja skóry

Kosmetyki regenerujące dla dojrzałej skóry charakteryzują się skoncentrowanym i bogatym  składem, mającym zapewnić jej wielotorowe działanie. Jednym z takich produktów jest Merz Spezial Cream Mousse Collagen. Delikatny kremowy mus w piance  zwiększa napięcie skóry, poprawia  elastyczność powodując efekt liftingu. Nawilża skórę, wygładza powierzchnię skóry, a także pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. W kremach oraz balsamach do cery dojrzałej nie powinno zabraknąć witamin oraz minerałów, a także  substancji aktywnych czy wyciągów roślinnych. Warto szukać w składach kremów peptydów. Wpływają na produkcję włókien podporowych skóry, czyli m.in. wytwarzanie kolagenu i elastyny, a także gojenie się ran. Z kolei peptydy transportujące mają zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry i przenoszenia tam innych pożytecznych składników.

Zbawienny wpływ na naszą skórę oraz samopoczucie mają masaże zarówno te twarzy, szyi i dekoltu jak również całego ciała. To co najważniejsze, to systematyczność działania. Należy wyrobić w sobie pewne nawyki, a na pierwsze efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak pielęgnować włosy w okresie menopauzy zachęcamy do przeczytania artykułu: Menopauza-jak dbać o włosy?

25 lat w Polsce
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora sp. z o.o.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram