Jak pielęgnować skórę twarzy po 40 roku życia?

Z upływem lat nasza skóra się zmienia. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swą dotychczasową jędrność i elastyczność, staje się bardziej podatna na podrażnienia. Zadbaj o to, by w łazience znalazły się kosmetyki odpowiednie do twojego wieku i stanu skóry. To, co jeszcze 2 lata temu świetnie sprawdzało się podczas codziennej pielęgnacji, dziś niekoniecznie zaowocuje podobnymi efektami.

Skóra po czterdziestce- co się zmienia?

Czas nieubłaganie płynie, a w raz z nim w organizmie zachodzi wiele zmian hormonalnych. Skóra traci swą naturalną jędrność oraz nawilżenie. Staje się wiotka oraz coraz mniej odporna na uszkodzenia. Nasz organizm zaczyna produkować mniejsze ilości kolagenu, kwasu hialuronowego czy elastyny, które są najważniejszymi składnikami decydującymi o jędrności i promiennym wyglądzie skóry. Jaka jest tego przyczyna? Wraz z wiekiem, komórki skóry właściwiej (fibroblasty) zmniejszają swoją aktywność.

Podpowiadamy, jak możesz w prosty sposób cieszyć się zdrową, promienną skórą przez długie lata.

  1. Najważniejsze abyś wyrobiła w sobie codzienną rutynę. Regularność w pielęgnacji to ponad połowa sukcesu!
  2. Nigdy nie kładź się w makijażu spać. Dokładnie oczyszczaj skórę twarzy rano i wieczorem.
  3. Pamiętaj, o tonizacji. To pozwoli utrzymać ci odpowiednie pH skóry, a także sprawi, że krem, który nałożysz na twarz w dalszej kolejności łatwiej przeniknie w głąb skóry.
  4. Do pielęgnacji, oczyszczania twarzy, wybieraj kosmetyki  nie posiadające w składzie alkoholu oraz substancji  SLS, SLES. Są one odpowiedzialne za nadmierne wysuszenie i podrażnienie skóry.
  5. Raz lub dwa razy w tygodniu wykonuj peeling enzymatyczny,  to powoli na usunięcie zanieczyszczeń i wygładzenie skóry.
  6. Dobierz krem do potrzeb swojej skóry. Jeżeli problemem z jakim się borykasz jest nieodpowiednie nawilżenie, suchość, wybierz krem z kwasem hialuronowym. Krem z kolagenem sprawdzi się w przypadku nadania skórze elastycznego i promiennego wyglądu.  Pamiętaj, że możesz stosować je naprzemiennie.

Więcej o pielęgnacji skóry przeczytasz w artykule: Dlaczego nawilżanie skóry jest ważne?

25 lat w Polsce
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o. sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: +48 22 252 89 55

Merz Spezial Dragees to suplement diety na piękne włosy, skórę i paznokcie.
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
error: Content is protected !!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram