merz spezial

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji każdej skóry

podstawa pielęgnacji

 

Zapewne większość z nas już nie raz czytała w czasopismach kobiecych, na forach internetowych czy artykułach o zdrowiu same ochy i achy o nawilżaniu skóry, jako podstawie codziennej pielęgnacji. Dermatolodzy, lekarze wielu specjalizacji w swoich wypowiedziach zwracają uwagę aby regularnie czyli codzienne  pić wodę. Pomimo, że wydaje się to proste i łatwe do zastosowania, wciąż mamy z tym problem. Zapominalstwo, zmęczenie oraz  mnóstwo innych wymówek wygrywa. Może ten artykuł przekona Cię dlaczego nawilżanie, to podstawa pielęgnacji skóry. Może uda Ci się przekonać siebie. Czy warto?  Na to pytanie, niech każda z nas sama sobie odpowie.

KUP TERAZ

 

Nawilżanie skóry, dlaczego mam o tym pamiętać! O tym jak nawilżone jest nasze ciało w dużej mierze decyduje tłuszcz. Powierzchnię naskórka pokrywa ochronny płaszcz lipidowy, składający się z wody, mieszaniny różnych tłuszczów w tym łoju z gruczołów łojowych  oraz  lipidów. Tworzy on powłokę, która jest odpowiedzialna za nawilżenie naskórka oraz za prawidłowe funkcjonowanie skóry. Płaszcz hydrolipidowy stanowi tarczę ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych wpływając na wygląd i kondycję naszej skóry. Przed czym nas chroni?  Głównie przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak zanieczyszczenia, zmiany temperatury, bakterie czy mroźne powietrze. Zapobiega on nadmiernemu odparowywaniu wody, dzięki czemu skóra zachowuje prawidłowe nawilżenie. Wpływa również na zachowanie elastyczności skóry, co pozwala na zachowanie młodego wyglądu. Ma także swój udział w działaniu składników aktywnych zastosowanych w kosmetykach aplikowanych na skórę.

 

Do zastanowienia: szukasz nowości kosmetycznych na półkach w aptece i drogerii, dopytujesz koleżanki, co zrobić bo twoja skóra jest sucha, wygląda na zmęczoną, nie jest pełna blasku. Podpowiedź: pomocna będzie przede wszystkim odrobina systematyczności. Wyrobienie sobie nawyku, aby nawilżać ciało i twarz codziennie odpowiednio dobranymi kosmetykami to podstawa. Banał, nie. To tak mało, a może zmienić tak wiele w naszym wyglądzie i portfelu. Pewnie nie raz robiąc porządki w łazience wyrzucałaś produkty, którym się skończyła data ważności, bo po prostu albo o nich zapomniałaś, albo nie bardzo ci się chciało po nie sięgnąć.

Nawilżanie skóry to także picie codziennie minimum 1,5 litra wody. Jeżeli dostarczymy organizmowi wodę to także utworzymy lipidowy płaszcz ochronny, dzięki któremu nasza skóra będzie gładka i wypoczęta. W obrębie strefy "T"  (czoło, nos, broda)  być może zauważycie, że skóra się mniej przetłuszcza, a w zgięciach przestała (przy skrzydełkach nosa) już tak się nie wysusza. Odpowiednie nawodnienie organizmu nie tylko pomoże pozbyć się zmęczenia, wesprze także funkcjonowanie organów wewnętrznych, poprawi metabolizm i wpłynie korzystnie na cerę.

Do zastanowienia:

  • woda  nie dostarcza cukru, a zatem kalorii • woda zwiększa stopień „spalania“ tłuszczy w porównaniu z innymi napojami • gdy nie pijemy odpowiedniej ilości wody pojawia się zmęczenie, spada nam poziom koncentracji • picie wody naturalnie wspomaga oczyszczanie organizmu, poprawia metabolizm.

podstawa pielęgnacji

Podpowiedź:

jeśli chcesz bez większego wysiłku zrzucić 1-2 kilogramy. Twoje zadanie, przetestuj na sobie picie wody.  1,5 litra dziennie przez kolejne 30 dni. Efekt, ocenisz sama. I jeszcze jedno, nie musisz czekać do poniedziałku, początku miesiąca czy postanowień noworocznych. Możesz zacząć od dzisiaj. W kalendarzu, w telefonie możesz podziękować sobie za spełnione zadanie rysując bądź wybierając serduszko, buźkę itp. Dbając o nawilżanie skóry, starannie dobieraj także środki do pielęgnacji ciała. To ważne ze względu na to, że niektóre składniki mogą mieć na jej warstwę ochronną bardzo niekorzystny wpływ. Nawilżanie skóry, wiek i zmiany hormonalne Zmiany, które zaczynamy dostrzegać  wraz z upływem lat to suchość  skóry.  Kiedyś mówiło się, że panie po 40 roku życia wraz ze zmianami hormonalnymi oraz zmniejszoną ilością wydzielanego przez skórę łoju zaczynają dostrzegać ten problem. Teraz, kiedy w naszym środowisku zachodzi wiele niekontrolowanych zmian oraz wszech obecne zanieczyszczenie powietrza, ilość osób skarżących się na suchą skórę wciąż zwiększa się bez względu na wiek. Problemy z odpowiednim nawilżeniem skóry widoczne są już u 20-latek. Młode dziewczyny, a także panie przed 30 chętnie sięgają po kosmetyki zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy, co jest zrozumiałe. W utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry istotne jest oprócz codziennego nawilżania także odpowiednie nawyki żywieniowe. Jeżeli w codziennym menu nie będzie odpowiedniej dawki witaminy A i cynku, skóra będzie matowa i może się łuszczyć. Witamina A występuje pod dwiema nazwami: w produktach pochodzenia zwierzęcego nazywana jest retinolem w produktach roślinnych to beta-karotenem. Podpowiedź: Czy wiesz, w jakich produktach występuje najwięcej witaminy A? Marchew, bataty (mało u nas popularne, a szkoda), czerwona papryka, szpinak, papaja, mango, morele, tłuste ryby (np. tuńczyk), jajka, sery, mleko i jogurt. (źródło: www.nhs.uk, na dzień 13.10.20) Czy wiesz, w jakich produktach występuje najwięcej cynku? Pomidory, natka pietruszki, warzywa kapustne oraz warzywa strąkowe, otręby. Możesz też zrobić sobie kilka razy w roku suplementację witaminowo- mineralną. Merz Spezial Dragees - suplement diety to specjalnie dobrana kombinacja witamin aby zachować promienny wygląd skóry o zdrowym wyglądzie. W składzie znajdziemy witaminy o działaniu antyoksydacyjnym  na skórę. Witamina A (retinol), jej niedobór jest przyczyną suchej łuszczącej się skóry. Witamina E (tokoferol), przeciwdziała starzeniu się komórek. Witamina C (kwas askorbinowy), zmiata wolne rodniki, które uszkadzają komórki skóry, przyspieszając jej starzenie. Ponadto jest niezbędna w wytwarzaniu kolagenu (podstawowego białka skóry) oraz substancji uszczelniającej śródbłonek naczyń włosowatych. Zapobiega też przebarwieniom skóry, ponieważ uczestniczy w syntezie melaniny. Witamin B2  (ryboflawina),jej niedobór powoduje pękanie kącików ust oraz łojotok. Biotyna, jej niedobór sprzyja powstawaniu łojotoku oraz łuszczeniu się skóry.

Podpowiedź:

test nawilżenia skóry

Nawilżanie skóry, dlaczego kwas hialuronowy   Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje organizmie człowieka w postaci soli sodowej. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie wody. Każdego dnia około 30 procent kwasu hialuronowego, w naturalny sposób ulega rozpadowi w organizmie, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu.

podstawa pielęgnacji

Aż połowa kwasu hialuronowego, który znajduje się w ludzkim organizmie jest zlokalizowana w skórze w skórze właściwej oraz przestrzeni międzykomórkowej. Niestety w wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza , przez co dochodzi do degradacji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają zmarszczki. Poza tym skóra pozbawiona jest blasku, drobne zmarszczki uwydatniają się, wyglądamy na zmęczone. Na rynku jest sporo preparatów zawierających w swoim składzie kwas hialuronowy. Mam na myśli kosmetyki, a w szczególności kremy, sera czy pianki, suplementy diety oraz preparaty do iniekcji wykorzystywane w medycynie estetycznej czy ortopedii. Nawilżanie skóry, kiedy zacząć stosować kwas hialuronowy Uczucie suchej skóry może pojawić się u każdej n nas w różnym wieku. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny między innymi za systematyczną regenerację naskórka. Jeżeli mamy cerę suchą to wymaga ona szczególnie starannej pielęgnacji gdyż jest delikatna, bardziej niż inne typy skóry podatna na powstawanie zmarszczek oraz wiotczenie skóry. Skórę suchą powinniśmy mocno nawilżać nie tylko kosmetykami, ale także zadbać o jej odpowiedni poziom nawilżenia od wewnątrz. Bardzo ważne jest picie dużych ilości wody, odpowiednia suplementacja oraz włączenie do codziennych posiłków odpowiednich składników. Sucha skóra po prostu szybciej się starzeje.  Cechuje się ona szarym kolorem, szorstkością w dotyku, a także okresowym złuszczaniem i często widocznymi naczynkami krwionośnymi. Skóra sucha produkuje mniej sebum czyli  substancji natłuszczającej, bogatej w lipidy dzięki którym utrzymuje dobry poziom nawilżenia. Dobry krem nawilżający powinien mieć w składzie substancje aktywne wysoko pozycjonowane  i tylko minimalną ilość innych składników. Szukaj kremów nawilżających z witaminą E, C, mocznikiem, wyciągiem z aloesu, masłem shea czy kwasem hialuronowym. Kiedy  zauważymy zmarszczki na twarzy Nie każda starzejąca się skóra jest w takiej samej kondycji, każdej z nas może brakować czegoś innego. Potrzeby naszej skóry są różne, dlatego też nie ma jednoznacznej odpowiedzi przynajmniej jeśli chodzi o wiek. Są oczywiście ogólne informacje i zalecenia ale co naprawdę warto robić to przyglądać się swojej skórze, obserwować ją i starać się dobierać przemyślanie kosmetyki w połączeniu z odpowiednią dietą oraz suplementacją. Pielęgnacja skóry powinna być dostosowana nie tylko do wieku, ale przede wszystkim do potrzeb skóry. Nie owijając w bawełnę, proces starzenia się skóry polega na zmniejszeniu możliwości i umiejętności skóry do regeneracji. Skóra produkuje znacznie mniej kolagenu, z biegiem lat traci też kwas hialuronowy. Zmarszczki są coraz bardziej widoczne, skóra  się wolniej regeneruje. Nawilżanie jest podstawą i powinno mieć swoje stałe miejsce w naszej codziennej pielęgnacji.

KUP TERAZ

 

Podpowiedź: Samo picie wody nie wystarcza aby skóra była nawilżona. Naskórek nie jest unaczyniony, nawilża się dzięki emitentom dostarczanym poprzez  kosmetyki, które uzupełniają barierę lipidową. Codziennie mycie, demakijaż skóry twarzy powoduje drobne uszkodzenia i dlatego tak ważne jest aby nawilżać skórę. To pomaga jej w regeneracji.  Uszkadzając barierę lipidową pod wpływem czynników zewnętrznych, musimy postarać się ją naprawić. Kremy, balsamy, maseczki są niezastąpione. Warto o tym pamiętać. Więcej o nawilżeniu skóry przeczytasz: Nawilżanie

merz spezial